Virksomhed

Få direkte adgang til driften på sygehuse og i kommuner samt kortere vej til markedet

Forside> Samarbejd med os> Virksomhed

I står med

  • En idé, som I gerne vil have videreudviklet
  • En løsning, men har brug for at komme i kontakt med de rette samarbejdspartnere
  • En prototype eller et produkt, som I gerne vil have testet i et virkelighedsnært miljø.

CoLab Denmark hjælper jer igennem jeres udviklingsproces, og I vil opdage, at vejen til markedet bliver væsentlig kortere.

Vi fører jer gennem behovsafdækning, sætter jer i forbindelse med de rette samarbejdspartnere og sørger for, at I kan brugerteste jeres løsning.

Fokus er fra starten rettet mod brugervenlighed og funktionalitet, fordi vi involverer slutbrugeren tidligt i processen.

Vi tilbyder

  • Brugertests i virkelighedsnære miljøer
  • Adgang til det digitale testmiljø Plug & Play
  • Borgerpanel
  • Professionelle udviklingsforløb.

 

Man er nødt til at have kunden med, brugerne med, når vi laver produktudvikling. Og det hjælper CoLab mig med at få, på en nemmere måde end jeg selv kunne etablere det

Peter Lundkvist
Business Development Director – SE Next Step Citizen

Kontakt det CoLab, som passer dig

Dorte Dalkjær
Projektchef/CoLab Recovery og Rehab

dorte.dalkjaer@rsyd.dk
+45 2466 9591

Katrine Vedel
Specialkonsulent / Colab Plug & play

Katrine.Vedel@rsyd.dk
+45 2159 5358

Mette Damkjær Syse
Daglig leder/ Colab Odense

mette.syse@rsyd.dk
+45 6130 9919

Trine Ungermann Fredskild
Projektchef / CoLab Sønderjylland

trine.ungermann.fredskild@rsyd.dk
+45 2910 9891

Susanne Kolle
Projektleder / Colab Lillebælt

susanne.kolle@rsyd.dk
+45 4042 3164

Erling Steffen Pedersen
Daglig leder/CoLab Vest

erling.steffen.pedersen@rsyd.dk
+45 2361 8280

Morten Hoff
Chefkonsulent, programchef CoLab Denmark

Morten.Hoff@rsyd.dk
+45 2179 1730